Receta Per Torte Kosovare

Receta Per Torte Kosovare - Recetakuzhine.net eshte faqja me e madhe shqiptare me receta gatimi nga kuzhina shqiptare, kuzhina kosovare dhe ajo e huaj per familjen tuaj. ketu do te gjeni receta.Per brumin duhet: 1 kg miell, 3-4 gota ujë, kripë, per masën duhet: 200 gr gjalpë, 2 filxhana caji ajkë, 3 lugë vaj.. Receta e trileces: http://www.artigatimit.com/2012/07/tr... behuni fan: https://www.facebook.com/artigatimit twitter: https://www.twitter.com/artigatimit.

Embelsira Te Ndryshme

All of image that appear on this page found from internet. The WebMaster does not hold any Legal Rights of Ownership on them. Ownership/Copyrights still vests with whomsoever concern. If by anyhow any of them is offensive to you, please Contact Us asking for the removal. If any images that appear on the website are in Violation of Copyright Law or if you own copyrights over any of them and do not agree with it being shown here, please also contact us and We will remove the offending information as soon as possible..

Report This Image

Sot po ndaj me ju receten e jufkave te pergatitura ne shtepi nga ime me:) per ata qe nuk e dine se cfare jane jufkat : petë brumi të gatuara zakonisht me vezë, të. Embelsira tortë me luleshtrydhe. përbërësit:tortë me luleshtrydhe * 200gr brumë i qullët të ngrirë * ¼ dl qumësht * 700 gr sheqer vanilje.Kjo eshte nje embelsire,qe une bej shpesh per femijet e mi,pasi eshte e ushqyeshme dhe e shijshme,por mbi te gjitha e shpejte dhe e thjeshte per tu gatuar..

Kuzhina shqiptare tradicionale - receta gatimi - receta per torte - kuzhina shqiptare embelsira - kuzhina shqiptare receta gatimi.Com cekes trileqe guide for beauty receta trileqe guide for beauty kuzhina e cekes per embelsira receta gatojca kosovare guide for beauty gatojca receta gatimi embelsira.

Related image with Receta Per Torte Kosovare