Receta Per Krofne

Bakllavaja shqiptare - receta gatimi - youtube, Página principal de youtube · cargando icono · icono de alerta · receta gatimi · cargando icono · me gusta · no me gusta · no me gusta este vídeo. Krofne - recipes | recetagatimi., Ne miell qesim krip ,rrites brumi dhe qesim uj deri sa te behet brum jo i holl ,e ngheshim me dor dhe e lem te vi per tridhet minuta .pastaj e marrim e ngjeshim me. Receta gatimi, Nevojiten (për 8 persona): * 300 g çokollatë zezë për gatim * 1 filxhan i vogël kafe e fortë e zezë * 5 vezë * 3 lugë sheqer vanilje * 125 g ajkë e ftohur. Receta pë rollad banane ~ receta gatimi shqip, Per brumin duhen: 5 kokrra veze 5 luge sheqer+ 5 luge miell 5 luge qumesht 1 peciv (pluhur per pjekje) pergatitja: marrim vezet i rrahim me mikse, shtojme edhe. Trileç | receta gatimi, Shume faleminderit per receten… kishte shume kohe qe e kerkoja…. doja te dija si e beni karamelin, pasi mua me nguroset gjithmone… akoma faleminderit!!!. Receta gatimi, Perberesit per rreth 12 shkopinj * 250gr miell 00 * 200ml qumesht * 50gr ullinj te zinj te prere ne copa te vogla * 6 feta proshute krudo * 1 luge te vogel maja birre.

Krofne me qumësht
556 x 409 · jpeg, Krofne me qumësht

Receta Gatimi Shqip
634 x 358 · jpeg, Receta Gatimi Shqip

Krofne Recept Shqip